Climax Třinec
Plastová okna a dveře Dřevěná okna a dveře Hliníková okna a dveře Střešní okna a výlezy Interiérové dveře Garážová vrata Doplňky - parapety, žaluzie, rolety, sítě, ventilace Podlahy Nemovitosti

Stříkaná pěnová izolace

Izolace = úspora

 

Pěnová izolace je v současné době nejdokonalejší izolační materiál s takřka neomezenými možnostmi použití, špičkovými izolačními, fyzikálními i mechanickými vlastnostmi, velmi rychlou aplikací a téměř neomezenou životností.

To vše při zachování cenové hladiny srovnatelné s klasickými izolačními materiály!

Tento inteligentní izolační systém budoucnosti poskytuje bezespáré vyplnění i těžce přístupných míst, dokonale eliminuje kondenzaci vodních par a tím tvorbě plísní, výrazně snižuje tepelné ztráty, zamezuje prostupu vzduchu stavební konstrukcí a je vyroben z ekologicky a zdravotně nezávadných materiálů, čímž chrání nejen životní prostředí, ale také lidské zdraví.

Poskytuje ideální klima uvnitř objektu v každém ročním období. V zimě udržuje teplo uvnitř objektu a v teplých letních měsících naopak zabraňuje horkému vzduchu vnikat do objektu. Zjednodušeně lze tedy říci, že v zimě hřeje a v létě chladí.

Aplikuje se nástřikem dvou látek (pryskyřice a izokyanátu) v kapalné formě speciální technologií přes vyhřívanou hadici a nástřikové pistoli, kde vytváří aplikační směs, která pomocí nadouvadel a při určité teplotě na povrchu okamžitě reaguje - rozpíná se až na 150násobek svého původního objemu a tvoří výslednou izolační hmotu.

Se stříkanou pěnovou izolací lze izolovat prakticky cokoli od základů až po střechu objektu. Jedná se o univerzální materiál s dokonalou přilnavostí nejen ke stavebním materiálům, ale může se použít i k zaizolování např. vnitřních prostor užitkových automobilů, garážových vrat nebo sklepních dveří.

Pěna s uzavřenou strukturou buněk

Pěnová izolace je k dispozici s různými fyzikálními i mechanickými vlastnostmi v závislosti na požadovaném použití.

Se stříkanou tepelnou izolací lze ušetřit až 70% nákladů na vytápění a chlazení oproti běžným izolačním materiálům.

 

 

Pěna s otevřenou strukturou buněk

Je dvou komponentní stříkaná pěnová izolace na vodní bázi, která se používá převážně pro tepelné zaizolování interiérových prostor a také jako akustická izolace. Je navržena tak, aby ve stavební konstrukci "dýchala" a propouštěla vodní páry - vynikající difúzní odpor. Kompletně vyplní veškeré mezery, čímž jednak vytvoří vzduchovou bariéru a tím zabrání kondenzaci vody a jednak zamezí prostupu vlhkosti a tím zabraňuje vzniku plísní či jiných alergenů.

Mezi hlavní výhody patří zejména neměnné izolační vlastnosti po celou dobu životnosti objektu, velmi rychlá montáž (až 250m2 za den) a výrazná úspora nákladů na energie.


Oblast použití: izolace interiéru (stěny, stropy, podlahy), podkroví, půdy, střechy mezi krokve atd.

 

Měkká pěna - řez

Tloušťka vrstvyTepelný odpor R (m2W/K)Součinitel prostupu tepla U (W/m2K)
100mm2,560,39
150mm3,850,26
200mm5,130,19
250mm6,410,16
Objemová hmotnost = 8,4 (kg/m3)

 

 

Pěna s uzavřenou strukturou buněk

Pěnová izolace s uzavřenou strukturou buněk je průlomovou technologií při řešení problémů převážně s vlhkostí a zateplováním staveb a lze ji použít v interiéru i exteriéru. Je navržena tak, aby mohla přijít do kontaktu s vodou, kterou nesaje ani nepropouští, a proto ji využijeme jako hydroizolaci bez nutnosti použití tzv. parozábrany!

Řadí se kategoricky mezi tzv. středně tvrdé pěny. Díky uzavřené buněčné struktuře patří mezi nejúčinnější izolační materiály s vysoce efektivními izolačními vlastnostmi a poskytuje téměř 2x vyšší tepelný odpor oproti pěnám s otevřenou strukturou buněk. Další nespornou výhodou uzavřené struktury je její pevnost a tuhost, čímž zpevňuje stavební konstrukci a vytváří vysoce efektivní vzduchovou a zvukovou bariéru.

Bezespárá izolační vrstva kompletně vyplní všechna i těžce dostupná místa, brání vzniku tepelných mostů a při aplikaci na základy nebo podlahy vytváří vodotěsnou zábranu, která dokonale izoluje stavbu proti prosakování vody.


Oblast použití: izolace základů, fasády, zimní zahrady, garážových vrat, potrubí, bazénu, střechy zevnitř objektu atd.

 

Středně tvrdá pěna - řez

Tloušťka vrstvyTepelný odpor R (m2W/K)Součinitel prostupu tepla U (W/m2K)
30mm1,300,77
50mm2,170,46
70mm3,040,33
90mm3,910,26
Objemová hmotnost = 41,5 (kg/m3)

 

 

Střešní pěna

Polyuretanová střešní izolace je naprosto ideálním řešením při izolaci nebo revitalizaci plochých střech. Umožňuje aplikaci celistvé izolační vrstvy bez nutnosti mechanického kotvení (100% hydroizolační vrstva), poskytuje velmi vysoké izolační hodnoty, disponuje výjimečnou pevností v tlaku, nízkou hmotností, výbornou trvanlivostí, odolností proti povětrnostním podmínkám apod.

Právě díky nízké hmotnosti je polyuretanová (PUR) izolace velmi dobrou volbou, jelikož nezatěžuje střešní konstrukci a je tedy vhodná jak na nové, tak i stávající ploché střechy.

Konečná povrchová úprava střešní PUR izolace je tvořena pružným nátěrem s příměsí břidlicových granulí chránícím proti UV záření a povětrnostním vlivům. Po aplikaci nátěru se vytvoří vysoce trvanlivý povrch, po kterém lze v případě běžné údržby normálně chodit.

 

Oblast použití: izolace střechy, ploché střechy, balkónu, terasy, lodžie, zahradního jezírka atd.


Střešní pěna s hydroizolačním nátěrem - řez

Součinitel tepelné vodivosti λ0,0204 (W/m.K)
Absorpce vody0,131 (kg/m2)
Mrazuvzdornost0,30 kPa
Pevnost v tlaku241,2 kPa
Rozměrová stálost (-20/23/60°C) 48h0%/0%/-0,7%
Objemová hmotnost = 45,1 (kg/m3)

 


Vstřikovaná - litá pěna

Vstřikování izolační pěny představuje unikátní způsob Vstřikovaná - litá PURizolace bez nutnosti demontáže stávajících stavebních konstrukcí.

Aplikuje se vstřikováním pomocí předvrtaných otvorů v kapalném stavu do vnějšího nebo vnitřního pláště budovy (zdí, stěn nebo příček), kde "proteče" dutinou, v níž začne reagovat a zcela vyplní její obsah.

Litá izolační pěna je speciálně navržena tak, aby svoji expanzí nijak neponičila stávající stavební konstrukci (sádrokarton, OSB desky, apod.) - nedochází k vyboulení, pnutí ani roztržení.

Ideální využití najde převážně u již uzavřených stavebních prvků, kde je zapotřebí izolovat části objektu, ale nelze dočasně odstranit stávající obložení interiérových ani externích zdí a také v místech, kde již není možné izolovat klasickým způsobem.

 

10(20) DŮVODŮ PROČ PĚNOVOU IZOLACI:

  • výrazná úspora energií - rychlá návratnost investice

  • bezespárá technologie - 100% těsnost

  • výborné tepelně - hlukově izolační vlastnosti

  • dokonalá parotěsná - hydroizolační zábrana

  • zaručeně stálé izolační - mechanické vlastnosti

  • rychlá aplikace - nízké náklady na montáž

  • šetrnost k životnímu prostředí - zdravější bydlení

  • eliminace proudění vzduchu - zabránění růstu plísní

  • perfektní přilnavost k podkladu - odolnost proti chemickým látkám

  • zabránění vzniku tepelných mostů - životnost pěny se rovná životnosti izolovaného objektu

Barely PUR


Aplikací některé z našich vysoce kvalitních stříkaných pěnových izolací docílíte zdravějšího a pohodlnějšího bydlení a to při maximální šetrnosti k životnímu prostředí.

Po aplikaci je pěnová izolace zdravotně nezávadná a neuvolňují se z ní žádné toxické látky !!!


↑ nahoru